Wednesday, April 29, 2015

午餐@本陣


27/4/2015

妹妹知到我想食燒肉,

開完茶會後,

就同我去倫敦廣場嘅本陣食燒肉,









Tuesday, April 28, 2015

卜聚@小曼谷


27/4/2015

每次返香港都要搵啲腦友見吓面,

今次嘅第一聚在九龍城嘅小曼谷食泰菜,

出席者:

Moon moon, 胡李媽媽,愛美麗,我



Monday, April 27, 2015

晚飯@尚宴21

26/4/2015

濕平完,

回家休息吓,

又同妹妹和老爸出去食晚飯,

為咗方便老爸,

近近地去尚宴21。











Sunday, April 26, 2015

平安抵港

噚晚已經到港,

一切都好順利,

今日已經伙同妹妹去濕平,

濕平行到攰攰地就去和民食晏,

食完晏再行過!



原條池魚刺身,
   


最差碗麵,啲麵硬嘅

Saturday, April 25, 2015

翠玉瓜煙肉蛋餅


臨出走前清雪櫃,

除咗黃牙白可以留外,

其他嘅蔬菜都清哂佢,

費時擺到爛!

煲咗番茄雜菜湯,

仲有幾隻翠玉瓜刨絲做蛋餅.


Friday, April 24, 2015

scone


都唔記得有幾耐無整過 scone 比大老爺食,

好有良心地在出門前整一次氹吓大老爺,

都算係咁啦!




Thursday, April 23, 2015

家庭聚餐@金輝


出去玩之前都要循例嚟個家庭聚餐,

無買餸又懶煮,

出街食!

二少爺要食蟹, 

咁叫個蟹餐嘞!









Wednesday, April 22, 2015

Tuesday, April 21, 2015

香茅檸檬雞翼


香茅和檸檬應該好夾,

橫掂我有咁多香茅,

今次煮檸檬雞翼加一支落去,

食落又唔覺有乜特別喎,

唔通加得唔夠多?


Monday, April 20, 2015

Sunday, April 19, 2015

牛扒配蘑菇汁


大老爺都唔會自己煎扒食架啦,

咁我一次過清哂啲牛扒,

每人有二塊,

食到好飽!


蘑菇汁:
白菌 200g 切片
洋葱半隻切幼粒
白酒半杯
上湯半杯
鲜奶 1/4 杯

做法:
燒红鑊, 下油, 加入白菌片, 洋蔥粒兜炒3分鐘
加入其餘材料煮至滾, 鹽調味, 埋獻即成

Saturday, April 18, 2015

飲茶@金輝


舊街坊又從星加坡回來看望女兒,

約埋幾個老街坊飲茶聚舊,

约會地点揀咗去金輝。












Friday, April 17, 2015

咖喱雞


有卜友問做乜唔教大老爺煮咖喱,

唔洗教啦,

我煮定比佢咪得囉!



Thursday, April 16, 2015

飲茶@正斗


大老爺問晏晝去邊度食?

成條 Kingsway 都係餐廳,

有好多選擇,

翠華, 茨廠街, 幫襯咗幾次,

今次唔去啦,

去正斗飲茶!

 

Wednesday, April 15, 2015

Tuesday, April 14, 2015

鹵水牛展


今次買咗好大塊牛展,

攞咗我樽陳年鹵水汁出嚟一次鹵哂佢,

原意係留起一舊打入冷宮比大老爺遲啲食,

拔!

大少爺和新抱仔行過入嚟坐一坐,

咁即刻夾舊鹵水牛展比大少爺打包拎返去,

大老爺話焗叉燒比佢補數喎!



呢碟牛展都好大碟, 留起咗一半比大老爺呀!