Thursday, July 31, 2014

番茄煮牛肉


雪櫃已經有一袋番茄,

二少爺又買一袋返嚟,

有咁多番茄要快啲食咗佢先得啦!


Wednesday, July 30, 2014

Tuesday, July 29, 2014

蜜味五香骨


食呢味餸唔使咁斯文,

要用手拎嚟食先至過癮,

一手排骨,

一手凍啤,

爽呀!

Monday, July 28, 2014

菇菇肉碎豆腐


如果唔落肉碎,

呢個餸就係齋菜,

大老爺唔鍾意食得咁齋,

加啲肉碎啱佢口味啲!


Sunday, July 27, 2014

Saturday, July 26, 2014

沙爹牛肉煲


鄰居又揾埋我去 Costco 逛,

去親 Costco 梗有野啱買嘅,

今次見啲 skirt steak  (牛裙) 價錢同越南區差不多,

A$12/kg,

不過 1 包過 2kg 架,

多買多食啫,

照入貨!


Thursday, July 24, 2014

Wednesday, July 23, 2014

炒粒粒


炒粒粒好送飯,

不過太多野切啦,

要有時間做預備功夫先可以煮!


Tuesday, July 22, 2014

椒鹽剝皮魚


平時買剝皮魚( Leather Jacket ) ,

多數要嚟煲湯,

今次買嗰啲好大條,

試下煎嚟食,

唔腥, 厚肉, 

啲肉又唔鞋,

好食喎!



Monday, July 21, 2014

Sunday, July 20, 2014

食晏@PapaRich


次次去襯 PapaRich 都要等位,

一見條人龍大老爺就無耐性排隊,

通常都會去第二間食,

今次去到居然有位喎!





我嘅滑蛋河

Saturday, July 19, 2014

Thursday, July 17, 2014

七彩炒飯

食咗兩日炒粉麵,

今日輪到食炒飯,

煲咗五杯米,

配料有火腿,紅甜椒,粟米,蛋,紅蘿蔔,蔥,

名乎其實七彩炒飯!

易家炒麵


大少爺雖然搬咗出去,

但係佢啲雜物仍然霸住佢以前間房,

噚晚佢又拎咗佢啲滑雪傢生番嚟擺,

見佢返嚟,

我炒咗一大盆麵比佢拎番去食!



Wednesday, July 16, 2014

咖喱炒米粉



大老爺返下午班,

得我同奶奶食晚飯,

奶奶鍾意食雜糧,

咁炒米粉食啦!



Tuesday, July 15, 2014

陳醋香草焗雞髀


以前啲 thyme 多到用唔哂,

而家,

被奶奶當野草拔到一條都無剩,

激氣到死又唔出得聲,

謂有到春天再種過啦!

Monday, July 14, 2014

茄汁大蝦


趁星期日好天,

去越南區入貨,

見到啲長個手掌嘅大蝦,

忍唔住都要買幾隻食下!


Sunday, July 13, 2014

韓式牛仔骨 Korean beef barbecue ("LA Galbi": 갈비)


早前去肉佬度買餸,

第一次見到肉佬度有薄切牛肋骨,

咁就買咗 1kg, 

今次有聚會,

咁就想試下整韓式燒牛肋骨,

前一日醃定,

去到腦友家先至煎,

第一次整,

都唔知好唔好味,

結論係好好味但係有嚼頭囉!

Saturday, July 12, 2014

梅醬骨

呢輪天氣唔好,

又凍又濕,

搞到我幾個星期都無去越南區買餸,

冷宮只係有排骨和雞,

噚日食雞,

咁今日食排骨啦!

Friday, July 11, 2014

Thursday, July 10, 2014

香橙骨


早兩日,

大老爺要去越南區整電話,

咁我叫佢順路去肉佬度買兩條排骨,

大老爺仲買咗兩袋橙返嚟添,

有排骨有橙咁就一於整香橙骨


Wednesday, July 9, 2014

Sunday, July 6, 2014

飲茶@老北京


落雨天又唔想去越南區買餸,

好在冷宮仲有存貨,

咁近近地去 Tasman 買咗啲雞肉和牛肋骨,

跟住就去老北京飲茶

Friday, July 4, 2014

食晏@拉拉麵


上次去睇專科醫生時,

同奶奶做咗個 mini mental test,

结果係低過 10 分,

早幾日去睇家庭醫生,

佢話而家 75歲以上嘅老人家可以免費做 mini mental test,

咁又同姑娘約時間做個測試兼覆診,

今次奶奶好醒目喎,

有 19 分呀!

下次再睇專科時要提下醫生再做過評估先得啦!

覆診完又要去醫肚嘞

奶奶話要去食粉麵,



我嘅蘭州牛肉拉麵

Thursday, July 3, 2014

叉燒醬焗雞髀


記得隔離屋阿婆話用叉燒酱嚟焗鴨都好好味,

無買到鴨,

不過有幾隻大雞髀,

咁我又試下啦,

果然好正,

食到唔停得口!

Wednesday, July 2, 2014

脆煎雞扒


一路煎緊雞扒,

奶奶聞到味已經企定喺厨房等食,

比埋泰國甜辣醤做醮酱,

奶奶食得好滋味!

(食前要幫佢将雞肉剪粒粒)

Tuesday, July 1, 2014

食晏@馬六甲


奶奶脚眼忽然無名腫毒,

又要約時間同佢睇醫生,

診所好忙,

等咗半個鐘先有得睇,

睇完醫生就去藥房配藥,

順便買埋拎比老爸嘅手信,

搞掂哂都差不多點半嘞,

大家都肚餓,

梗係食埋晏先返歸啦!


金果非洲魚餐係我嘅 A$ 12.9

食完飽到連晚飯都無食,

食隻蘋果咋!

云吞麵係奶奶嘅 A$9.9