Friday, May 30, 2014

南瓜粉絲蒸排骨


得半條排骨好似唔夠食,

咁唯有整色整水,

加啲南瓜, 粉絲,

加大個碟頭好睇啲。


Thursday, May 29, 2014

葡國燒雞


買咗樽葡國辣汁, peri peri sauce,

用佢嚟整葡國燒雞,

嫌佢好似無乜色水,

加咗啲甜椒粉 paprika 去醃。


Wednesday, May 28, 2014

醤爆肉絲



遠親不如近鄰,

真係要多謝隔離屋阿婆,

佢周不時過嚟揾奶奶去行街,

帶佢去, 帶佢返,

早兩日,

阿婆又嚟揾奶奶去行街,

以為佢地去屋企附近嘅商場,

原來佢地搭巴士去咗 Costco。

出門口前已經吩咐落唔好買野,

點知佢又買咗一大袋麵包返嚟,

兩個老人家唔識睇日期,

買咗袋隔夜麵包仲要得一日就過期,

大佬呀!

一日點可以消烕 36 隻包!

盡人事,

食得幾多得幾多,

其他嘅趁奶奶唔為意,

送咗比大口仔食!

Tuesday, May 27, 2014

葱爆羊肉


平時我係買羊髀起肉炒,

今次買咗 lamb backstrap,

係就係貴咗啲,

不過慳功夫囉!



Monday, May 26, 2014

燒排骨


喺肉佬買嘅排骨好大條,

太長,

焗盆擺唔落,

我要斬開一半去焗!

Sunday, May 25, 2014

Saturday, May 24, 2014

小人國與巨無霸


二少爺嘅老友帶埋奧斯卡過嚟玩,

雖然份量有分別,

不過都相處容洽,

無大蝦细!

Friday, May 23, 2014

薯仔炆雞翼


多個人食飯多對筷子呢句話係錯嘅,

多個人食飯點會加對筷子咁簡單,

要多煮一個餸就真!


Thursday, May 22, 2014

晚餐@ The Meat And wine Co.



呢一餐约咗好耐,

唔係呢個唔得閒,

就係嗰個要返工,

由母親節前约到而家先成事,

呢餐由二少爺負責揀地方訂枱。


Wednesday, May 21, 2014

檸檬香草燒雞



二少爺要食雞胸肉,

費事特登煮開俾佢食,

焗隻雞咁就解決問題,

各得其所!

Tuesday, May 20, 2014

雞髀菇炒雞球


二少爺又話要食雞胸肉減肥,

仲話要自己煮,

等我拎咗塊雞胸肉出嚟解凍,

佢又去咗美少女度,

橫掂我餐飯餸未有著落,

就用咗塊雞肉先嘞!


材料:
雞胸肉一塊切件
雞髀菇一包切厚片
紅甜椒半隻切塊
蒜頭2粒
薑2片


調味料:
蠔油1 湯匙
生抽半湯匙
糖半茶匙


做法:
雞肉用生抽 1 湯匙, 少許老抽, 绍酒, 油略醃
燒紅鑊, 下油, 將雞肉炒熟, 取出待用
另起鑊爆香薑片, 蒜頭, 将雞髀菇落鑊兜炒片刻, 加入红甜椒兜勻, 贊酒,
加入1/3 杯水, 調味料兜勻, 煮至滚, 兜炒片刻,
将雞肉回鑊兜勻即可上碟



Monday, May 19, 2014

Banana Pancakes


屋企已經有好多香蕉,

奶奶同隔離屋阿婆去商場行又買咗香蕉,

睇住堆香蕉真係要諗辦法消滅咗佢先得!



Sunday, May 18, 2014

魚丸粉絲煲


日日諗煮乜餸都幾頭痛,

摷下冰櫃,

見仲有幾塊魚柳,

一於用嚟打魚蛋,

煮個一家大細都啱食嘅魚丸粉絲煲。



Saturday, May 17, 2014

一早去排隊!


我以為我地早,

點知去到已經排長龍,

真誇張!

排隊入超市都係第一次見咋!


Friday, May 16, 2014

午餐@和珍


噚日去越南區買餸,

買餸前醫肚先,

慣例去和珍食越南河,

最鍾意佢地大大碟芽菜和香草

Thursday, May 15, 2014

雞球黃飯



噚日一早起身都未食早餐就停電,

到下晝2時先有番電,

諗住可以上網啦,

點知 WiFi 又出問題,

打2次電話去問,

話網路出咗問題,

要今日先可以恢復服務!



Tuesday, May 13, 2014

餐肉炒飯



嚟咗澳洲廿幾年,

一路我都無安裝中文電視,

上網可以免費睇就無謂破費啦,

奶奶家裝開 TVBJ,

而家搬咗過嚟,

梗係要裝番個電視比佢睇,

打電話問過,

搬遷費 A$198,

如果續簽兩年合约免搬遷費,

新合约係照舊價,

咁續簽合約又無防喎!

師傅話今朝 9-12 時會嚟安装隻鑊,

咁即係成朝唔出得街,

咁摷啲罐頭出嚟

慢慢切粒粒,

炒飯食!








Monday, May 12, 2014

母親節礼物



逢大時大節,

怕咗同人逼,

兼且食餐都要限時限刻,

我寧願自家煮好過。

人齊食飯就係最佳母親節礼物。


美少女送嘅花



 大少爺和新抱仔嘅飯後甜品


呢個想睇好耐,

不過仲要等到明年先有得睇!





Sunday, May 11, 2014

Saturday, May 10, 2014

老友到訪


麥氏又過咗嚟玩,

今次仲喺度過夜添,

兩隻頑皮狗一齊做壞事,

後園比佢地挖咗好多個洞,

啲韭菜比佢地踩平咗!




Friday, May 9, 2014

韓式牛肉飯


大老爺返下午更,

得我同奶奶食飯,

唔使咁複雜,

食碟頭飯,

喺冷宮拎盒韓式牛肉出嚟解凍,

加啲洋葱炒已經好好味!



Thursday, May 8, 2014

糖醋排骨



費事二少爺問排骨有冇骨呢個問題,

所以用梅頭肉代替排骨,

仲有, 仲有,

梗係用焗代替炸啦!

Wednesday, May 7, 2014

同住難


同住難,

同老人家住更難,

同唔正常嘅老人家住難上加難!

可能,

唔使幾耐,

我都會被逼得變唔正常!

忍!

要忍,

只係我啲忍工有限!

要借用聾耳陳隻耳,

要變成啞口無言,

要亦步亦趨,

唉!

日子無法過!


Tuesday, May 6, 2014

Monday, May 5, 2014

香辣雞塊


行 Costco 有好多試食,

食過佢嘅 Buffalo wings 好好味,

隔離屋沙莉問個汁點整,

等我返去研究下先!

今次無用雞翼,

用咗雞髀肉整,

就奶奶唔敢整太辣,

個汁好正,

全家大讃!

Sunday, May 4, 2014

食晏@ 發記


呢輪同奶奶食晏都係去飲茶,

今次唔去飲茶啦,

去發記食炒粉麵,

講開呢間發記,

廿幾年前初移民過嚟時,

呢區嘅唐餐館唔多,

咁佢嘅燒鴨都好食,

所以一到 5:15pm 晚市開,

啲人已經排隊等買燒鴨,

而家今非昔比啦,

成條街都係唐餐館,

競爭力好大,

而家我都改咗去金龍買燒鴨食!



牛雜王


肉絲炒麵

啲麵炒得太腍, 啱奶奶食,

但係我鍾意脆身啲囉!

 味菜火鴨絲炆鴛鴦米


Saturday, May 3, 2014

翠玉瓜炒韓式牛肉


始终都唔捨得俾 60 蚊入會做 Costco 會員,

隔離屋沙莉係會員,

我同佢講下次去開就車埋我去,

前日终於跟車去咗一趟,

又買咗一堆野返嚟,

上次大老爺食過韓式牛肉話好味,

今次我又買咗一盒。

一盒都幾多架,

1.4kg,

分咗四盒,

要嚟做急餸就 very good!





Friday, May 2, 2014

蕃茄煮滑蛋

臨時要加餸,

真係神仙都無乎!

好在都仲有幾隻蕃茄,

咁就煮味家常餸,

蕃茄煮滑蛋!


Thursday, May 1, 2014

脆皮燒腩仔


大少爺和新抱仔返嚟食飯,

梗係要整大少爺嘅至愛,

靚靚脆皮燒腩仔佢嘆啦!