Wednesday, April 30, 2014

雜錦大鑊飯

天陰,

有雨,

凍凍地,

人又懶懶地,

整鑊大鑊飯,

一煲過好方便!


Tuesday, April 29, 2014

脆煎椒鹽豬扒


無骨豬扒係全瘦肉, 

想唔會煮到又鞋又 un ,

咁就要用啲臂力,

將啲豬扒底面都用刀背或鬆肉搥捶鬆,

通常我會 dap 到塊豬扒变2倍大。


Monday, April 28, 2014

虛驚一場


昨晨 7 時許,

奶奶打電話過嚟求救,

話個警報器係咁響,

佢好驚,

叫大老爺即刻過去,

大老爺去到成屋已經充滿濃煙,

好在未著火咋!

奶奶嘅腦退化症愈來愈嚴重,

基本上佢係唔適合獨居,

但係佢又非常固執,

死都唔肯同我地住,

經過呢次烘多士烘出禍,

(其實唔係第一次架, 上一次係煮煮下野又唔記得咗囉 )

點都要佢搬過嚟我地度住!





Sunday, April 27, 2014

蠔油炆雞


繼續清埋雪櫃啲舊貨,

仲有三隻大雞髀,

攞埋出嚟食埋佢,

咁明天又可以去入重貨!


Saturday, April 26, 2014

飲茶@正斗 again


公眾假期,

又揍埋奶奶去飲茶,

跟著行下商場就係我地嘅節目嘞!


Friday, April 25, 2014

Thursday, April 24, 2014

泰式燒雞


幾日復活節假都唔好天,

明天  Anzac Day ,

又有 long weekend ,

希望唔好繼續落雨啦!


Wednesday, April 23, 2014

孜然雞翼



無食過香港出名嘅土匪雞翼,

見肥媽整要油炸,

大家都知我最怕炸野,

梗係改為焗啦!

淨用孜然粉我覺得欠咗啲味,

咁又加咗其他調味料!


Tuesday, April 22, 2014

南瓜雞蓉飯



食剩 1/4 隻南瓜,

要嚟煮乜野好呢?

不如用佢嚟整煲大鑊飯嘞!


Monday, April 21, 2014

牛扒餐



呢個假期無去買餸,

因為要食哂屋企啲存貨先,

啲粟米係大老爺早幾日買返嚟嘅,

因為要烚粟米,

一大煲水唔好嘥,

順手烚埋蕃薯, 翠玉瓜,

今餐好徤康,

啲配菜一滴油都無呀!



Sunday, April 20, 2014

飲茶@正斗


一連幾日復活節假期,

二少爺都要返夜班,

費事喺屋企嘈到二少爺瞓覺,

咁我地出街行下食下野打發時間!


Saturday, April 19, 2014

晚飯@老北京



Good Friday 一早,

表弟婦 whatsapp 問有冇節目,

落雨濕濕無地方好去,

不如約食晚飯嘞!

去老北京飲過兩次茶,

啲點心唔錯,

不如嚟呢度試埋晚飯嘞,

其實最想食佢嘅招牌菜一鴨三吃!

呢餐個個都食得好滿意,

一定有下次!

Thursday, April 17, 2014

炸醬撈麵




上次整炸醬長通粉,

大老爺話最好都係用唐人麵整喎,

我最聽話架啦,

今次去唐人舖買包炒麵嚟整


Wednesday, April 16, 2014

Tuesday, April 15, 2014

齋麵 or 牛肉冷麵


遊 blog 見 Double ma 投訴佢嗰碗牛肉拉麵走咗牛,

變咗齋麵,

唉!

我以為我比人揾笨啫,

原來你嗰度都係咁,

比你睇下嘞,

得2片 un 牛肉咋,



Monday, April 14, 2014

掃墓


真係大懵,

完全唔醒起清明節,

過後見到啲腦友去掃墓先至醒起,

咁呢個星期日趁好天我地去掃墓嘞!

拜完山我地去越南區飲茶兼買餸!

Sunday, April 13, 2014

沙爹炒米粉


大老爺問出唔出街食晏,

呢個星期都飲咗幾次茶,

都係自己炒米粉食好啲嘞!


Saturday, April 12, 2014

Friday, April 11, 2014

豉椒雞球


呢度啲雞髀肉都幾大塊架,

切出嚟一大碗,

拔!

要聽醫生話食少啲餸,

於是拎起一半雞肉,

用白菌代替


Thursday, April 10, 2014

Tuesday, April 8, 2014

Monday, April 7, 2014

椒鹽雞扒

學校假期又開始嘞!

做學生哥真爽,

返 8-10 星期學就放2個星期假,

讀書一啲都唔辛苦!


Sunday, April 6, 2014

蝦酱雞翼


去 Tasman 買雞肉,

啲雞翼平喎,

2蚊1kg,

但係一買要買一大袋 5kg,

咁多我都要考慮吓,

大老爺話冷宮有位就買啦,

结果買咗雞翼,

今次有排食呀!

Saturday, April 5, 2014

Friday, April 4, 2014

老友鬼鬼



美少女嚟食飯,

佢帶埋佢隻愛犬麥氏過嚟同仙芭玩,

兩隻狗狗玩到不亦樂乎!



Thursday, April 3, 2014

香茅大蝦


臨時臨急要加餸都幾頭痕!

好在雪櫃有存貨,

即刻拎啲大蝦出嚟解凍,

出後園剪兩支香茅做香茅大蝦!


Wednesday, April 2, 2014

飲茶@老北京 again


原本大老爺想约老同學飲茶兼請教財務處理嘅問題,

但係揾唔到老同學,

佢緊係飛返香港歎世界嘞!

咁預咗去飲茶都照去啦!


Tuesday, April 1, 2014

香草焗鵪鶉



去買餸,

忽然好想食鵪鶉,

見到就買咗一包,

用咗香草汁嚟醃,

大老爺話好味,

吩咐下次醃雞用呢個汁!