Monday, March 31, 2014

貴妃雞


買完餸返嚟都差不多4pm,

隻雞醃唔切架啦,

為有做浸雞,

但係鬼佬雞做白切雞唔好食無雞味,

咁加啲香料做貴妃雞好食啲!



Sunday, March 30, 2014

飲茶@老北京


晏晝唔知食乜野好,

出到 Glen 先算,

想起喺火車站對面開咗間老北京,

咁又試下去嗰度飲茶,

啲點心都唔錯,

搵日試埋佢地嘅北京填鴨三食!



Friday, March 28, 2014

啤酒焗雞髀


今晚提早開飯,

等二少爺食完飯可以瞓一覺先去返工,

二少爺第一次返夜班,

希望佢捱得住啦!

Thursday, March 27, 2014

芒果咖喱骨


二少爺好鍾意濕平,

平時買埋一樽二樽又唔見佢煮嚟食喎,

终於忍唔住,

你唔煮咪等我煮比你食嘞!



呢樽咖喱醬好掂,

大老爺叫我下次都買呢隻咖喱嚟煮喎!




Wednesday, March 26, 2014

Tuesday, March 25, 2014

斬大舊叉燒


易家燒臘部又開爐嘞,

靚靓叉燒魅力沒法擋,

食完一舊又一舊.




Monday, March 24, 2014

飲茶@ Springvale 金輝

  
平時我地去 Springvale(越南區) 買完餸, 

多數順便食埋越南河先返歸,

今次因為同埋奶奶去,

飲茶適合佢多啲呀!


Sunday, March 23, 2014

脆皮鹽焗雞扒


激C我,

行咗幾間唐人舖都搵唔到沙薑粉,

做唔到自製鹽焗雞粉,

咁為有買盒現成鹽焗雞粉用住先啦!



Saturday, March 22, 2014

炸醬長通粉


初來步到墨市時,

時常幫襯一間唐餐館,

佢地嘅炸醤麵同在港時食嘅唔同,

但係啲少爺就好鍾意食,

咁我食時認住啲味道,

自己摸索煮番個醬汁出嚟,

啲少爺話好味道,

拔!

唔知點解後來呢個炸醤喺易家絕蹟!

今日忽然心思思想再回味呢個炸醬,

只可惜屋企無唐人麵,

只好用長通粉代替!


Thursday, March 20, 2014

脆焗咖喱骨


今次偷懶,

無左溝右溝,

只係用現成咖喱粉做醃料,

效果幾好吖,

簡單但好味!


Wednesday, March 19, 2014

Tuesday, March 18, 2014

綠茶焦糖布丁


二少爺參加朋友嘅訂婚 party,

其中一個環節係來賓拎焙烘品來個比賽,

美少女預備咗綠茶焦糖布丁,

咁靚嘅製成品梗係攞第一啦!

Monday, March 17, 2014

頻頻撲撲


十點鐘去診所睇驗血報告,

大至上都 OK,

拔!

是藥三分毒,

醫得頭唔醫得脚,

食咗咁多年降膽固醇藥,

唔多唔少對個肝有影響,

而家減咗一半藥份,

六個月後再抽血睇下有冇幫助,

返屋企抖一陣又要同奶奶睇醫生取藥,

睇完醫生就同奶奶去正斗飲茶,

送咗奶奶返屋企大老爺同我又去睇地板格價!



Sunday, March 16, 2014

揀地板


裝修完洗衣房,

又輪到整 family room 嘅地板,

因為仙芭大部份時間在室內,

地毡始終難打理啲,

所以打算起哂啲地毡重新鋪過啲地板,

而家啲地板五花八門,

要行多幾間公司格價!


Saturday, March 15, 2014

火腿粟米蛋炒飯

以為二少爺返 4pm,

咁我有大把時間,

煲好飯,

切好哂材料,

諗住 hea 到夠鐘先去炒飯俾二少爺帶返工食,

二少爺见我坐得咁舒服,

問我做乜仲唔炒飯,

佢返 2pm 喎,

阿仔,

你唔預早話我知,

真係吖!




Friday, March 14, 2014

Thursday, March 13, 2014

新法打魚滑


睇 you tube 又學到野,

打魚膠其實都幾辛苦,

又要攪又要撻,

少啲力氣都唔掂,

而家學到新野,

将魚肉剁成蓉後,

直接喺 chopping board 度搓,

搓一陣加埋調味再搓,

好快就搓成靚靚魚滑嘞!


Wednesday, March 12, 2014

排骨臘腸煲仔飯


攞咗條排骨出嚟解凍,

順口問大老爺想點整啲排骨,

蒸, or 焗, or 排骨飯,

大老爺即刻話要食臘腸排骨飯,

咁就容易辦啦!

Tuesday, March 11, 2014

沙薑粉焗雞


為咗就二少爺,

買隻全雞返嚟焗,

雞胸肉留比二少爺,

我鍾意食骨,

雞背肉我一個人殺哂!


Monday, March 10, 2014

Sunday, March 9, 2014

BBQ @ Maroondah Reservoir Park



問表弟婦呢個 long weekend 有冇節目,

whatsapp 一輪之後決定去水塘區 BBQ.

Saturday, March 8, 2014

紅酒炆牛肋



大老爺终於攪掂部電腦,

排毒成功!

咁即是話我想要部新腦嘅機會好微嘞!



Friday, March 7, 2014

Lunch @ Snow Pony


又會咁啱,

大老爺和二少爺同一天放假,

二少爺話請我地食晏,

不過又係大老爺爭比錢!


Thursday, March 6, 2014

paprika chicken



二少爺又話要食雞胸肉,

費事突登煮開比佢食,

咁我地一齊陪佢食嘞!

Wednesday, March 5, 2014

又漏煤案


幾年前漏過煤氣.

而家又来一次,

其實今次都漏佐一段日子,

愈黎愈大味,

打電話去報好快就有人來整。

不過來到唔係即刻整,

佢話要食晏先喎,

都唔知幾識嘆,

搵個樹陰位坐在草地慢慢嘆!

開工嘞,

首先要探測喺邊個位置漏煤氣,

咁要每隔一段距離鑿一個小孔,

將探測放入讀煤氣指數確定漏氣位置,

後嚟我喺屋入面都聽到 " gi gi "聲,

走出去睇吓,

隔離屋鬼佬話佢地打穿咗條喉,

啲煤氣噴得好勁,

好在最後都修補好!


Tuesday, March 4, 2014

執舊攤





我用開嗰部腦係執二少爺嘅舊攤,

而家中毒唔用得,

咁我又要執大老爺嘅舊電腦嚟用,

究竟我幾時先可以擁有自己嘅新電腦呀?

大老爺話要臨出外旅行前 60 日先買,

因為可以做退税喎!

Monday, March 3, 2014

中毒

我部電腦中咗毒,

要大老爺得閒先可以攪掂佢!

等部腦醫好咗先同大家見面嘞!

Sunday, March 2, 2014

肉骨茶


上一次去買餸,

已經買好哂肉,

比哂錢正準備走人,

肉佬忽然話豬尾骨兩塊六蚊,

平喎!

咁又順手買埋嘞!




我鍾意當歸味,

加多一舊當歸落去煲

Saturday, March 1, 2014