Friday, January 31, 2014

Thursday, January 30, 2014

蘿蔔糕



繼續糕糕糕,

今次蘿蔔多咗啲,

蒸咗一底 23cm 蘿蔔糕,

仲有2隻缽仔蘿蔔糕

Wednesday, January 29, 2014

食雪糕 @ Messina



噚晚食嗰餐真係一肚火,

又唔係平, 

A$58一個人仲要食唔飽,

L 姐帶我地行上兩個街口食雪糕,

呢間雪糕店係賣自製雪糕,

仲有好多款不同味道,

離遠已經望到人群

夜晚九點幾仲有咁多人架!

排隊期間已經有人派餐牌,

太新奇口味唔敢試,

揀咗荔枝椰子味

Tuesday, January 28, 2014

食唔飽@利口福



L 姐兩公婆又出門旅行去也,

出埠前一晚约埋一班親朋戚友食餐團年飯,

地點係 L 姐位公子推介嘅,

我上網睇過呢間利口福都有好評架!

拔!

有時網上嘅野真係信唔過,

就算話係 fine dinning ,

鬼佬唐餐唔係我杯茶!


餐廳有兩個套餐,

一個係素八道菜,

過年唔想食素,

咁就揀咗 9 courses banquet,

Monday, January 27, 2014

送禮


礼多人不怪

蒸完鴻運金豬,

又要蒸禮物年糕,

做法和鴻運金豬一樣

但要蒸 30 分鐘



Sunday, January 26, 2014

鴻運金豬



又到咗蒸糕時間,

二少爺落 order 要蒸年糕送比美少女,

咁我識做嘅!

Saturday, January 25, 2014

又要破财


呢度要人嚟做维修真係好貴,

大老爺搞唔掂個洗碗碟機都要叫人嚟整嘞!

整一整又無咗 A$332,

肉赤!


Friday, January 24, 2014

红酒炆牛肉

又係時候要做大掃除,

話就話係清雪櫃,

但係呢兩個星期都要煮告喎!

攪到我一面要清貨一面要入貨呀!


Thursday, January 23, 2014

蒜香蜜味排骨


買咗樽蒜蓉辣椒醬,

之前用咗嚟整雞翼, 

覺得好好味,

咁就翻抄嚟整排骨,

一樣咁正架!

Wednesday, January 22, 2014

易家雞翼


大熱天時,

都唔知煮乜野好,

喺雪櫃尋寶,

拎咗一樽二樽醬出嚟,

溝溝下,

不如煮啲酸酸甜甜辣味雞翼,

夠開胃嘛!

二少爺大讃好味,

以後又多味易家餸嘞


Tuesday, January 21, 2014

米纸卷


上個星期破紀錄,

連續四日四十幾度,

熱成咁仲邊可以炒餸煮飯,

食米纸卷清清爽爽好過啦!

Monday, January 20, 2014

Mango Salsa


大老爺知到我鍾意食芒果,

每次去越南區買餸都會買箱芒果,

見有咁多芒果在手,

攞隻大大隻嘅嚟整 salsa.

Sunday, January 19, 2014

Saturday, January 18, 2014

又鋸扒


喺 South Melbourne Market 買咗啲牛扒,

有3塊 Porterhouse,

1 塊 rib eye,

4塊扒已經過 2kg 重,

承謂 A$45,

屋企仲有幾粒白菌,

就用咗嚟煮蘑菇汁,

因為呢幾日熱到 C,

連續幾日 40 幾度,

幾大都唔開焗爐啦,

咁所有焗薯, 焗南瓜欠奉,

整咗個清涼可口嘅 mango salsa 做拌碟!

Friday, January 17, 2014

蕃茄煮青口


喺 South Melbourne Market 見啲 青口五蚊 1kg,

都算平啦, 

即刻買咗 2kg,

用蕃茄白酒煮,


Thursday, January 16, 2014

都係自己煮化算啲!


食完咁貴嘅土耳其餐,

就去行 market 買餸,

呢個街市啲雞肉貴到吖,

贵過越南區 2, 3 倍,

但係呢度嘅牛扒靚喎,

咁我又買咗4塊 , A$45 

青口同蠔都抵食,

大老爺即時買咗一打同二少爺兩份食!

買完餸就返歸預備晚餐嘞!

青口 A$5/kg, 買咗 2kg,

用白酒蕃茄汁煮,

又嫰又好味, 正!

Wednesday, January 15, 2014

South Melbourne Market


上星期六,

二少爺車我地去 South Melbourne Market 行吓,

去到食咗晏先,


二少爺話呢檔嘅西班牙飯好食,

不過今次想食土耳其野

Tuesday, January 14, 2014

有收鑊


去 ALDI 行一轉,

咁又有收獲,

個個都有份!


呢隻雙面 cast iron griddle pan 送比大少爺嘅

A$12.99

抵到爛,

我諗緊好唔好買隻比自己!

Monday, January 13, 2014

有家歸不得!


噚日買完餸,

入咗成車貨,

點知返到屋企,

有兩架工程車停咗喺我屋企出面,

仲有架大工程車泊咗喺我地車道添,

搞到我地架車入唔到,

有無搞錯,

點可以咁架!



Sunday, January 12, 2014

How to make scones with lemonade and cream



真係 好耐無整過 scone 比大老爺食,

今朝特登早啲起身,

一早喺廚房搞搞震,

等大老爺起身就有新鲜出爐 scone 做早餐



Saturday, January 11, 2014

橙汁焗雞

明明話咗返嚟食飯,

我先至去攞啲大雞髀出嚟解凍,

點知臨尾又係兩佬撑枱脚,

早知就整啲簡單啲嘅餸啦!


Friday, January 10, 2014

烤羊腿


今晚人齊食飯,

人多食飯咁我就可以烤羊腿食嘞,

呢隻羊腿 2,7kg,

size 啱啱好,

食西餐當然唔少得沙律和焗薯啦!

Thursday, January 9, 2014

脆煎雞扒


大少爺搬咗出去住,

二少爺又要拍拖,

呢輪都係得兩老撑枱脚,

空巢期真係要盡快適應!


Wednesday, January 8, 2014

檸香白汁吞拿魚蝴蝶粉


貪蝴蝶粉做形可愛,

用咗半包嚟整 pasta salad,

呢日得兩老食飯,

咁煮埋嗰半包粉嚟食嘞


Monday, January 6, 2014

又係二少爺煮


星期六晚餐,

二少爺買餸煮飯一手包辦,

二少爺買咗三種唔同嘅牛扒

rib eye, T-bone, porterhouse

Sunday, January 5, 2014

飲茶@萬豪


好耐無見過表弟婦,

趁佢地返香港渡假前约埋飲茶,

表弟婦未去過萬豪,

咁就去試下嘞!



Saturday, January 4, 2014

健康餐



二少爺話新嘅一年要活得健康啲,

除咗運動外仲要食得健康喎,

噚晚,

大老爺返下午班,

原本我就唔煮飯炒米粉食,

二少爺話佢同美少女放工買野返嚟煮,

叫我等食得嘞!



Friday, January 3, 2014

午餐肉炒飯


舊年見有特價,

買咗幾罐 Spam  諗住拎去旅行途中食嘅,

後來又嫌重冇拎到,

咁而就要食咁啲呀!



Thursday, January 2, 2014

晚飯@百樂酒家


朋友話早排去過百樂,

話佢地嘅琵琶鴨大隻又好食, 

不過要預定,

橫掂都要定,

順便定多隻雪花蟹!

去到先知,

餐館做埋呢晚就放三個星期假,

咁即係............

早知遲多三星期先去食嘞!



蛋白粉絲蒸雪花蟹,

蟹係好鮮甜, 不過得三磅, 唔夠食,

朋友話上次佢地食嗰隻好大隻架!

Wednesday, January 1, 2014