Saturday, November 30, 2013

Thursday, November 28, 2013

惹味排骨


Tagine 塔吉鍋,

真係好好用,

愈用愈鍾意,

只雖要用慢慢火,

利用煮食時水蒸氣上升至蓋頂冷卻後再變成水滴嘅原理,

只需要加少少水,

煲煮出嚟嘅餸菜真係原汁原味架!

Wednesday, November 27, 2013

香草焗雞翼


去旅行時買咗啲 Hungarian paprika,

不過未開嚟用住,

用埋屋企啲存貨先!


Tuesday, November 26, 2013

上倉


返咗墨市一個星期,

终於將冷宮嘅存貨清哂,

咁!

我又出去活動活動,

四圍去巡吓,

唔洗問都滿載而歸啦!


3 包 T-bone

Monday, November 25, 2013

新玩具


返到嚟墨市,

大昏迷咗一日,

抖足精神先可以清理行李,

大老爺喺  Bosnia 愛上飲土耳其咖啡,

咁點會唔買套傢生返屋企玩喎!

Sunday, November 24, 2013

Dinner @ Le Gaulois French Restaurant


22-11-2013

呢日係我和大老爺结婚 32 週年,

以往呢個時候都在香港和一班朋友慶祝,

禮物?

無架!

大老爺話年年同我去旅行,

已經係禮物嚟喎!

今年,

都老夫老妻,

唔使搞咁多 "花臣",

只係兩佬拖手仔去食飯慶祝!

大老爺揀咗 La Gaulois 呢間法國餐廳,

Saturday, November 23, 2013

餞別宴


15-11-2013

呢日係回澳嘅前一日,

我地一早约埋啲姑姐食飯,

當然係去老爸嘅飯堂海港啦!

呢度嘅全包宴好抵食!


Friday, November 22, 2013

一日兩場 ( part 2 )


大老爺嘅舊同事從加國回港渡假,

知到我地又喺香港,

於是打電話嚟约我地去聚舊,

拔!

大老爺老人痴呆病發,

居然唔知人地係乜水,

猛咁問人係邊個,

我唔抵得接咗電話聽,

一聽把聲就知係邊個啦,

抵大老爺比人鬧!

呢日约埋九記班舊同事喺荷李活廣場金滿庭食晚飯



Thursday, November 21, 2013

一日兩場 (part 1 )


14-11-2013

在回港航機上, 

鬼仔已經约咗大老爺呢日去鴨寮街作最後衝刺,

仲以為呢日要做獨孤氏添,

好在妹妹攞咗半日假陪我行街食晏,

近近地我地去咗黄埔食泰菜,

順便濕平!


叫咗個2人套餐.


Wednesday, November 20, 2013

2013高雄墾丁自由行之旅 : 高雄

 13-11-2013

呢日食完早餐,

我地就 check out 兼寄存行李,

然後搭捷運去駁二藝術特區和愛河,

我地去台南咁多日都係天陰陰,

到我地走嗰日就出大太陽,

氣温升至 30度,

太熱太曬,

行咗一陣就返酒店嘆免費咖啡呀!

等到夠鐘就搭捷運出機場嘞,

再見高雄!


Tuesday, November 19, 2013

2013高雄墾丁自由行之旅 : 高雄 Day 2


12-11-2013

高雄

呢日我地分開男女兩組,

男组去行電腦街,

女组去濕平,

我和同學仔搭捷運去三多商圈站,

一出捷運站就先行大遠百貨,

再行 Sogo, 三越,

行到夠鐘就返酒店會合,

休息一陣,

嘆完咖啡,

就上酒店嘅悅品中餐廳食晚飯,

呢間餐廳啲服務和出品都非常抵讚!

呢餐豐富啲, 補番噚日嘅生日飯!

鴛鴦香檳骨

Saturday, November 16, 2013

2013高雄墾丁自由行之旅:高雄


11-11-2013

高雄:佛光山

呢日約咗司機 9:30am嚟酒店接我地出高雄,

蔡先生又好好人買定四盒水果請我地食!

出到高雄第一站就去佛光山。

Friday, November 15, 2013

2013高雄墾丁自由行之旅 :墾丁 Day 2. (Part 2 )


10-11-2013

墾丁

食過午餐我們就去港口大沙漠,

好刺激,

玩 ATV 都係我地四個人嘅第一次,

仲要 90度直角衝落山坡,

1000新台幣一架車抵玩!

 

Thursday, November 14, 2013

2013高雄墾丁自由行之旅 :墾丁


10-11-2013

墾丁 Day 2 ( part 1 )

呢日我地約咗司機蔡先生 9:30am 嚟酒店接我們

第一站船帆石

Tuesday, November 12, 2013

2013 高雄墾丁自由行為之旅


9-11-2013

墾丁

大約 12pm 飛抵高雄機場,

司機蔡先生已經在等我扡,

蔡先生係一個好細心嘅人,

我地一上車就給我一袋水果吃,  

經過二小時車程,

我地到達墾丁,

第一站係去貓鼻頭,

喺貓鼻頭前些地方有一個水霸可從遠堃貓鼻頭



Sunday, November 10, 2013

2013 墾丁高雄自由行之旅

9-11-2013

每年回港都會約埋同學仔一齊去玩,

其實㨂地方去都幾頭痛,

因為有好多地方已經去過,

最終決定去高雄和墾丁,

等同學仔和鬼仔返到香港休息幾日我地就出發嘞!







Saturday, November 9, 2013

晚飯@譽宴


7=11=2013

每年返嚟大老爺都會約埋啲舊同事聚舊,

今次約會地點在始創中心譽宴,

7個人叫咗半席全包宴,




















 一望啲包就覺得唔靚仔,

好似隔夜番蒸咁!




Friday, November 8, 2013

同學聚會2013

6-11-2013

呢日我地五個好同學加埋大老爺和鬼仔嚟個2013聚㑹,

地點在時代廣場鍾廚.

Thursday, November 7, 2013

飲茶@圓山台灣料理


5-11-2013

呢日約咗由英國回來嘅同學仔去飲茶,

同學仔話尖沙咀圓山好喎,

咁我地又試下啦,

飲完茶,

大老爺同鬼仔去行鴨寮街,

我同同學仔就去濕平.


4人點心餐 $268 都幾抵食架!

Wednesday, November 6, 2013

烚下烚下@方榮記沙嗲牛肉專家


3-11-2013

呢日約咗同學仔兩公婆出嚟聚舊,

佢地提議打邊爐,

揀咗去九龍城方榮記














Tuesday, November 5, 2013

午餐@牛角


去德福廣場濕平,

不過要食飽先有力逛告噃,

求其揀一間,

未去過牛角,

咁就試丅啦

Monday, November 4, 2013

午飯@ Pokka Cafe


1-11-2013

雖然今年唔係買咗好多野,

不過都要打包寄回家,

去完郵局,

逛下逛下,

咁就行到黃埔

順便去 Pokka Cafe食埋飯先返屋企


我嘅日式咖喱豬扒蛋包飯,

因為當晚有飯局,

所以唔想食得太飽,

食剩大半份蛋包飯,

引來服務生誤會,

以為整得唔好食所以我唔食,

真係唔好意思

Sunday, November 3, 2013

卜聚@洲際酒店


2-11-2013

真係好開心能夠同班腦友相聚,

出序者有:

金魚, Pansy, 美味娘娘, 靚婆婆, Angle, Terryma, T&P


Saturday, November 2, 2013

晚飯@尖東華星海鮮酒家


1-11-2013

每年返香港大老爺都會約舊同事食飯,

今次聚會在華星海鮮酒家,

我地一路食一路傾,

講番以前啲趣事,

在笑聲中結束今次嘅聚會


燒鵝

Friday, November 1, 2013

午飯@宮


30-10-2013

呢日要去旅行社取資料,

之後去獅子銀行存番用剩嘅歐元入戶口,

跟著去咗朗豪坊搵食,

食完晏大老爺又去鴨寮街逛,

每次去鴨寮街大老爺梗有收穫架!






海鮮沙律


魚生飯


豬扒飯